تبلیغات
مازند اسپرت - چرا مازندران تیم لیگ برتری ندارد

فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

مازند اسپرت
ام اسپرت-msport-مازندران اسپرت-اخبار ورزشی مازندران-خبرگزاری ورزش مازندران-نساجی قائمشهر-کاله-راه وصنعت ساری-شموشک-سایپا قائمشهر

علامت سؤال بزرگ برای فوتبال مازندران؛
چرا مازندران تیم لیگ برتری ندارد
مازند اسپرت:استان مازندران با معرفی ده‌ها بازیكن در سطح اول كشور از عدم داشتن تیم لیگ برتری رنج می‌برد.

علامت سؤال بزرگ برای فوتبال مازندران؛
چرا مازندران تیم لیگ برتری ندارد
مازند اسپرت:به گزارش خبرگزاری فارس-استان مازندران با معرفی ده‌ها بازیكن در سطح اول كشور از عدم داشتن تیم لیگ برتری رنج می‌برد.


به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، سال‌هاست كه تب ورزش پرهیاهو و مفرح فوتبال همه جهان را در برگرفته است و همه افراد اعم از پیر و جوان، زن و مرد و كودك و بزرگ مجذوب خود كرده است.
در این بین برخی نقاط جهان استعدادها و سرمایه‌های انسانی فوتبالی بسیار بالا و خاصی دارد كه چشم‌ها را به خود خیره ساخته است.
برزیل، آرژانتین، ایتالیا، اسپانیا، هلند و چند كشور از قاره آفریقا از جمله كشورهایی هستند كه در كنار این كشورها نام ایران در زمینه فوتبال و استعدادهای ناب فوتبال ایرانی نیز با افتخار می‌درخشد و آوازه فوتبال ناب ایرانی سال‌هاست در جهان كاملا پیچیده و شناخته شده است.
سرزمین پهناور ایران در زمینه‌های مختلف همواره استعدادهای بسیار ناب و درخشانی را در خود پرورانده و میپرواند كه در گستره بزرگ گیتی سرمنشاء تمام تحولات ارزشمند و مثبت برای جامعه بشریت بوده و هستند.
جای جای ایران عزیزمان پر از ثروت‌های ناب و درخشان انسانی در ابعاد گوناگون است كه استعدادهای فوتبالی یكی از آن ثروت‌های بزرگ و ارزنده در كشورمان است.
در این بین چند استان كشورمان استعدادهای بسیار بالا و خیره كننده‌ای در زمینه فوتبال دارند كه استان مازندران از جمله آن است.
در ابتدا مازندران را با كشتی آن می‌شناختند و به حق نیز مازندران در كشتی نیز همواره موفق بوده است اما هنر و استعداد درخشان مازندرانیها به كشتی ختم نشد و سالیان درازی است كه فوتبال مازندران نیز خود را به جامعه فوتبال ایران و جهان شناسانده است. وجود استعدادهای بزرگ و درخشان از هر نظر مازندران را به سرزمین فوتبالیست‌پرور تبدیل كرده است و همیشه چشم باشگاه‌های بزرگ كشور برای برون‌رفت از مشكلات فنی تیمی به سوی فوتبال مازندران معطوف شده و می‌شود.
ظهور پدیده‌های بزرگ فوتبالی در مازندران كه اكنون در سطح اول فوتبال كشور و بین‌الملل، هنر و توانمندی ناب فوتبال مازندران را به نمایش گذاشته‌اند گواه این مدعاست و بر هیچكس نیز پوشیده نیست.
میثم بائو (‌شهرداری تبریز)، محسن بنگر (سپاهان اصفهان)‌، رحمان احمدی، هادی نوروزی (پرسپولیس تهران‌)، شعبان اسدی و وحید پالوچ ( صنعت نفت آبادان )، شهاب گردان و محمدرضا خلعتبری (ذوب آهن اصفهان)، فرهاد مجیدی، حنیف عمران‌زاده و كیانوش رحمتی (استقلال تهران)، مجید ایوبی (سایپای البرز)، بهمن طهماسبی (نفت تهران) و بسیاری دیگر از بازیكنان و مربیان مازندرانی همچون نادر دست‌نشان نشان از وجود استعدادها و توانمندی‌های فوق‌العاده بالای مازندران در فوتبال است.
با همه این قابلیت‌ها و استعدادها این علامت سوال بزرگ در ذهن نقش می‌بندد كه چرا مازندران بازیكن و حتی مربیان در لیگ برتر فوتبال ایران دارد اما خود تیم لیگ برتری ندارد.
تیم‌های بزرگی همچون شموشك نوشهر و نساجی مازندران كه خدمات فوتبالی بسیار ارزنده و قابل تحسینی را به فوتبال مازندران و كشور ارائه كرده‌اند امروز در پیچ و خم برخی مشكلات گرفتار شده‌اند و دیگر شاهد آن شموشك و نساجی همیشگی نیستیم.
مدیران این تیم‌ها نیز همواره تمام تلاش و سعی خود را برای ساماندهی و به اوج رساندن تیم‌های نامدار و بزرگ مازندرانی كرده‌اند اما عدم حمایت لازم از سوی مسئولان استان موجب شده تا شموشك و نساجی فروغ گذشته را نداشته باشد.
بسیاری از استان‌ها با رایزنی‌های گوناگون سعی در انتقال یكی از تیم‌های لیگ برتری به استان خود دارند تا صاحب سهمیه در لیگ برتر فوتبال كشور باشند اما مازندران كه خود پرور‌ش دهنده نخبه‌های بزرگ فوتبال كشور است از داشتن تیم لیگ برتری در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال كشور همچنان محروم بوده و این درحالی است كه بازیكنان بزرگ مازندرانی كه نام برخی از آنها ذكر شد در تیم‌های بزرگ لیگ برتر برای استا‌ن‌های دیگر درحال افتخارآفرینی هستند در حالی كه آن افتخارات حق مازندران و مردمانش است.
استان مازندران این ظرفیت را داراست كه بیش از یك تیم لیگ برتری در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال كشور داشته باشد و این امر به آسانی امكان‌پذیر است چرا كه مازندران خودش بهترین فوتبالیست‌ها را دارد ولی توجه به زیرساخت‌های فوتبالی در مازندران از مهم‌ترین مقوله‌ها است تا بتواند همواره صاحب بیش از یك سهمیه در لیگ برتر فوتبال كشور دارا باشد.
در وهله اول نگاه بسیار ویژه و خاص به فوتبال مازندران و حمایت مداوم از تیم‌های فوتبال مازندرانی مانند شموشك نوشهر و نساجی قائمشهر كه به‌صورت خصوصی سعی در بقا خود دارند و سپس ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه و نگهداری ورزشگاه‌ها در سریع‌ترین زمان ممكن و مدیریت درست هزینه در فوتبال مازندران، نه تنها می‌تواند مازندران را صاحب بیش از یك تیم لیگ برتری كند بلكه می‌تواند به یكی از قطب‌های بزرگ فوتبال كشور و حتی قاره پهناور آسیا تبدیل كند.
هنری كه اصفهانی‌ها از خود به خرج داده و اكنون در آسیا به یكی از قطب‌های بزرگ فوتبال تبدیل شده‌اند كه حتی تیم‌های بزرگ شرق آسیا نیز از رویارویی با این دو تیم اصفهانی دچار استرس فراوان می‌شوند.
پس می‌توان فوتبال مازندران را نیز به نقطه‌ای این چنینی رساند چرا كه مازندران از نظر فنی چیزی كمتر از جاهای دیگر ندارد و نمونه بارز آن حضور پدیده‌های ناب فوتبال كشور از مازندران در تیم‌های اصفهانی است كه با هنرنمایی خود سبب حذف بسیاری از تیم‌های نامدار آسیایی در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا شده‌اند.
همچنین یكی از نكات مهم در پیشرفت بیشتر و چشمگیرتر فوتبال در مازندران توجه جدی به وضعیت زمین ورزشگاه‌ها در مازندران به ویژه ورزشگاه شهدای نوشهر است كه همواره یكی از اصلی‌ترین موضوع مورد شكایت كادر فنی و بازیكنان تیم‌های غیر مازندرانی و حتی تیم‌های مازندرانی در پایان هر بازی است كه به معضلی اساسی و جدی مبدل شده است.
حتی تیم‌هایی كه در ورزشگاه نوشهر با پیروزی در مقابل حریف نوشهری خود از میدان بیرون آمدند نیز از شرایط نامناسب زمین ورزشگاه به شدت گله‌مند بودند.
به‌ هرصورت اكنون كه تیم‌های بزرگ فوتبال مازندران در حال یارگیری، بستن تیم و آماده‌سازی خود برای حضوری موفق در فصل بعد هستند باید زمینه‌های لازم برای موفقیت و صعودشان به رقابت‌های بالاتر فراهم شود و در تداوم حضور همیشگی آنها در سطح اول فوتبال كشور و دستیابی به قله‌های بزرگ موفقیت برای فوتبال مازندران همواره با حمایت‌های همه‌جانبه در كنارشان بود؛ به امید آن روز
_________________________________
یادداشت از: محمدحسین ملایی كندلوسی
نوشته شده در تاریخ 1390/03/11 توسط رمضان مددی