تبلیغات
مازند اسپرت - قیمت‌ والیبالیست‌ها و بازار انتقالات كاله مازندران

فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

مازند اسپرت
ام اسپرت-msport-مازندران اسپرت-اخبار ورزشی مازندران-خبرگزاری ورزش مازندران-نساجی قائمشهر-کاله-راه وصنعت ساری-شموشک-سایپا قائمشهر

قیمت‌ والیبالیست‌ها و بازار انتقالات كاله مازندران
مازند اسپرت: در والیبال كشورمان همانند فوتبال قراردادهای سرسام‌آور برخی تیم‌های خصوصی با بازیكنان روی نقل و انتقالات تیم‌های زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده كه فارس را بر آن داشت تا بر روی این موضوع تاملی داشته باشد.

قیمت‌ والیبالیست‌ها و بازار انتقالات كاله مازندران
مازند اسپرت: به گزارش خبرگزاری فارس-در والیبال كشورمان همانند فوتبال قراردادهای سرسام‌آور برخی تیم‌های خصوصی با بازیكنان روی نقل و انتقالات تیم‌های زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده كه فارس را بر آن داشت تا بر روی این موضوع تاملی داشته باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، در سال‌های گذشته والیبال همپای فوتبال دارای لیگ منسجمی شده و علاوه بر حضور تیم‌های قدرتمند كشور در آن علاقمندان فراوانی در كشور منتظر رقابت تیم‌های متعدد در زمین توپ و تور هستند.
والیبال كشور استان مازندران را خوب می‌شناسد، زیرا این استان شمالی كشور یكی از مهدهای رشته ورزشی والیبال در كشور بوده و از دیرباز تاكنون والیبالیست‌های بزرگی را به جامعه ورزشی ایران اسلامی تحویل داده است.
پس در هر كاری باید از بنیان دست به كار شد و پله‌های ترقی و رشد را یكی پس از دیگری طی كرد و در تیم‌داری رشته‌های ورزشی نیز باید این روال طی شود چنانچه كاله تنها نماینده مازندران در لیگ برتر والیبال این پله‌ها را از لیگ دسته دو كشور به لیگ برتر با موفقیت پشت سر گذاشت.
در مورد بازار سرسام‌آور نقل و انتقالات والیبال و قیمت‌های موجود با مسئولان باشگاه كاله مازندران هم صحبت شدیم تا علاوه بر نظرخواهی از آنها از وضع جذب بازیكن این باشگاه در ایام تعطیلات پایان فصل نیز آگاه شویم.
سرپرست تیم والیبال كاله مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل با اشاره به تمدید قرارداد برخی از بازیكنان این تیم یادآور شد: در كاله مازندران عادل غلامی و فرهاد نظری افشار كه دو مهره ملی‌پوش و تاثیرگذار این تیم هستند، قراردادشان را تمدید كردند.
حسن منصوری افزود: همچنین رضا قراء و مهدی رنجبر دیگر بازیكنان این تیم نیز با تمدید قرارداد لیگ آینده را با این تیم آغاز می‌كنند.
وی با اشاره به دیگر جذب‌های نماینده مازندران در لیگ برتر عنوان كرد: عبدالرضا علیزاده بهترین لیبروی آسیا كه در نخستین حضور كاله در لیگ برتر این تیم را همراهی می‌كرد و سال گذشته به ارومیه رفته بود بار دیگر به آمل آمده و با كاله قرارداد امضا‌ كرد.

* حضور والیبالیست‌های خارجی در كاله محتمل است
منصوری با اشاره به اینكه حضور بازیكن خارجی در این تیم بسیار محتمل است، گفت: حضور بازیكن خوش‌نام خارجی به نظر كادر فنی و سرمربی تیم بستگی دارد.
وی با اشاره به اینكه علی سجادی یكی از بازیكنان موثر سال‌های گذشته كاله از این تیم جدا شده است، افزود: سجادی با تیم والیبال گیتی پسند اصفهان سال جدید والیبالی خود را آغاز خواهد كرد.
سرپرست تیم والیبال كاله مازندران با اشاره به حضور تیم والیبال گیتی پسند اصفهان و بالا بردن سرسام‌آور قیمت‌های بازیكنان عنوان كرد: با توجه به پیشنهاد قیمت بالا توسط تیم‌های داماش گیلان و گیتی‌پسند اصفهان به والیبالیست‌ها، دیگر تیم‌های كشور در جذب بازیكن وضعیت خوبی ندارند.

* كاله مازندران با محرومیت تعلیقی یك جلسه‌ای روبه‌روست
سرپرست تیم والیبال كاله از محرومیت تعلیقی كاله مازندران در لیگ برتر آینده خبر داد و گفت: در جلسه كمیته انضباطی اخیر بنا بر فیلم تهیه شده از قبل و بعد بازی با سایپای البرز و شكایت این تیم، كاله با محرومیت بازی بدون تماشاگر به صورت تعلیقی روبه‌روست.
وی با اشاره به اینكه نسبت به این رای به كمیته انضباطی اعتراض كردیم، یادآور شد: آنها دوباره می‌خواهند این محرومیت را همانند دو فصل گذشته مقابل تیم‌های بزرگی همانند پیكان اعمال كنند و در این‌جا از اصحاب رسانه و خبر نیز میخواهیم تا موضوع را بررسی كنند.

* جلسه مدیران باشگاه‌های والیبال با داورزنی درباره قیمت بازیكنان
منصوری ادامه داد: چهارشنبه این هفته مدیران باشگاه‌های پیكان تهران، سایپای البرز و كاله مازندران با داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مورد قیمت‌های كاذب بازیكنان و پیشنهاد بالای برخی از تیم‌ها جلسه دارند.
وی كه 25 سال سرمربی رده‌های مختلف تیم ملی والیبال كشورمان بود با اشاره به جزئیات این ادعا تاكید كرد: بازیكنی كه در لیگ برتر گذشته 120 میلیون تومان قرارداد داشت به یكباره با قرارداد 300 میلیونی مواجه می‌شود و مدیران برخی تیم‌ها به صورت شبانه و با حضور در محل تمرین تیم ملی با بازیكنان قرارداد امضا می‌كنند.
منصوری با بیان اینكه این قراردادها واقعا زنگ خطری برای آینده والیبال ایران است، گفت: باید هرچه زودتر از سوی فدراسیون والیبال این مسئله پیگیری شود.

* سقف قرارداد بازیكنان در لیگ برتر والیبال وجود ندارد
سرپرست تیم والیبال كاله مازندران متذكر شد: باید هرچه زودتر سقف قرارداد بازیكنان والیبال مشخص شود زیرا فعلا سقف قراردادی در این بین وجود ندارد.
وی با اعلام اینكه نباید زحمت چند ساله برخی تیم‌های والیبال با حضور به یكباره تیمی هدر رود، گفت: تیم‌های والیبال با زحمت زیادی از لیگ دسته یك به لیگ برتر روانه شدند ولی امسال شاهد حضور بی‌دلیل تیمی كه به هیچ وجه در لیگ دسته یك نبوده و امتیاز تیمی را نیز نخریده در لیگ برتر والیبال هستیم.
منصوری عدم تیم‌داری برخی تیم‌های اصیل والیبال ایران را پیش‌بینی كرد و تصریح كرد: این قیمت‌ها با عقل سازگار نیست و سه برابر شدن هزینه جذب بازیكن تیم‌داری را در این رشته ریشه‌كن می‌كند.

* با شرایط موجود نمی‌توان برای كسب سكو برنامه‌ای داشت
منصوری خاطرنشان كرد: با توجه به قیمت‌های سرسام آور در والیبال به هیچ وجه نمی‌توان براساس شرایط تیمی، خط و مشی باشگاه از پیش برنامه‌ای برای كسب سكو در لیگ آینده داشت.
وی با اعلام اینكه با این روند فعلی والیبال ایران به مشكل برمی‌خورد، گفت: باید فدراسیون در ارتقای قرارداد بازیكنان از یك ساله به چندساله تمهیداتی بیندیشد زیرا قرادادهای یك ساله خود عاملی مهم برای افزایش قراردادها است و باشگاه‌های ورزشی را با مشكلات زیادی روبه‌رو می‌كند.
منصوری با اشاره به اینكه تیم‌هایی كه در رشته فوتبال فعالیت می‌كنند با تیم‌داری در والیبال قراردادهای هنگفت را رایج می‌سازند، متذكر شد: این تیم‌ها با هزینه میلیاردی كه در فوتبال دارند برایشان قیمت بازیكنان والیبالی معنایی ندارد.

* رقابت‌های والیبال نوجوانان جهان از 26 خرداد در آرژانتین آغاز می‌شود
بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال كاله مازندران كه به تازگی هدایت تیم ملی والیبال نوجوانان كشور را برعهده گرفته است در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به تیم ملی والیبال نوجوانان گفت: چند روزی است كه هدایت تیم ملی والیبال نوجوانان را برعهده گرفتم، این تیم از قبل در اردو بوده و تمریناتش را ادامه می‌داد ولی اكنون وارد دور جدیدی از تمرینات شدیم زیرا بازیكنان از قبل با تیم ملی بوده و من از نیمه راه تیم را در اختیار گرفتم.
وی ادامه داد: این تیم با 50 بازیكن نوجوان اردوی خود را آغاز كرد كه در نهایت این تعداد هم‌اكنون در یك گزینش نهایی به 19 نفر رسیده و در واقع من هشت تا 10 هفته وقت دارم تا تیم را به هدف نهائیش برسانم.
عطایی با اعلام اینكه مسابقات والیبال نوجوانان جهان از 26 خرداد ماه سال‌ جاری تا ششم شهریور در كشور آرژانتین پیگیری می‌شود، اظهار داشت: كار خاصی در این مدت نمی‌توان انجام داد و سعی دارم همان روندی كه ست‌كوویچ در پیش گرفته را ادامه دهیم و با بررسی برنامه‌هایشان نمیخواهم تغییرات خاصی در تیم اعمال كنم.

* دستیاران عطایی در كاله مازندران تغییر خواهند كرد
سرمربی تیم لیگ برتری والیبال كاله مازندران با اشاره به بازار داغ نقل و انتقالات والیبال تصریح كرد: قصد داریم در كاله تیم سال گذشته را حفظ كنیم و تنها بازیكن جدیدی كه جذب كردیم عبدالرضا علیزاده لیبروی تیم والیبال ارومیه است كه در نخستین حضور كاله در سوپر لیگ بازی موثری از خود برجای گذاشت.
وی با بیان اینكه دستیارانم در كاله مازندران برای فصل جدید تغییر می‌كنند، گفت: نیاز به دستیاران جدیدی دارم تا بهتر بتوانند در روند كاری لیگ برتر ما را كمك كنند و به احتمال زیاد دو دستیار را برای خود در این تیم انتخاب خواهم كرد.
عطایی درباره خارجی یا داخلی بودن دو دستیار احتمالی خود در كاله عنوان كرد: با بررسی لازم بر اساس نیاز داخلی یا خارجی بودن دستیارانم مشخص می‌شود.

* فعلا دو بازیكن از كاله مازندران جدا شدند
وی با اعلام اسامی برخی بازیكنانی كه از این تیم جدا شدند، یادآور شد: عظیم جزیده و سیدعلی سجادی قطعا از كاله جدا شدند البته سجادی با اصرار شخصی از تیم جدا شد و ما قصد استفاده از آن را در لیگ آینده داشتیم.
سرمربی تیم والیبال كاله مازندران با اشاره به اینكه تسویه حساب همه بازیكنان سال گذشته به صورت تمام و كمال انجام شده است، ادامه داد: فعلا فصل نقل و انتقالات باز است و تا قبل آغاز بازی‌های لیگ برتر ادامه می‌یابد ولی در مورد ماندن یا رفتن دیگر بازیكنان كمیته فنی تیم تصمیم‌گیری خواهد كرد.

* انعقاد قراردادهای غیرمعقول از سوی فدراسیون بررسی شود
وی درباره قراردادهای غیر معقول برخی تیم‌ها با والیبالیست‌های كشور متذكر شد: یكی از این تیم‌هایی كه قرارداد غیرمعقولی با بازیكنان می‌بندد گیتی پسند اصفهان است كه این امر باید از سوی مسئولان فدراسیون بررسی شود.
عطایی خاطرنشان كرد: اكنون نوع ورود، جذب بازیكن و هزینه و قراردادهای این تیم در لیگ برتر بحث برانگیز است البته با ورود این تیم و حمایت بخش خصوصی قطب‌های والیبال كشور بیشتر شده ولی هزینه‌های تیم نیز باید منطقی باشد.

* هزینه‌های سرسام‌آور قراردادها به والیبال كشور صدمه جدی می‌زند
سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران گفت: هزینه‌های سرسام‌آور و قراردادهای غیرمنطقی به‌طور حتم به والیبال كشور صدمه جدی وارد می‌كند ولی عملكرد ما در كاله كاملا مشخص بوده و سعی كردیم تا وارد شلوغی بازار نقل و انتقالات نشویم كه در این امر موفق بودیم.
وی با اعلام اینكه حدود 20 درصد به قرارداد سال گذشته بازیكنان كاله افزوده شد، ادامه داد: سعی كردیم قراردادها منطقی و مطلوب باشد كه این مسئله امری طبیعی است تا وارد هجمه بازار نشویم.
عطایی افزود: به هر حال یك عده برای اینكه اتفاقاتی در آینده نیافتد قراردادهای خود را امضا كردند و قیمت‌های بالایی را به ثبت رساندند ولی ما در كاله كاری كردیم كه هم حق ورزشكار محفوظ بماند و هم فشار غیرمتعارفی به باشگاه وارد نشود و صدمه‌ای را در پی نداشته باشیم.
وی در پاسخ به خبرنگار ورزشی فارس در آمل مبنی بر چگونگی ساماندهی قراردادهای والیبالیست‌ها بیان داشت: از سوی فدراسیون والیبال سقف خاصی برای قراردادها تعیین نشده ولی فدراسیون اعلام كرد كه بیش از 250 میلیون تومان قراردادها را به ثبت نمی‌رساند اما این حركت عامل بازدارنده نیست و باید حتما فدراسیون اعمال نفوذ كند و خود باشگاه‌ها هم تلاش كنند تا این مبالغ تعدیل شوند.

* قراردادهای سنگین باعث نابودی والیبال كشور می‌شود
مسئول كمیته اطلاع‌رسانی باشگاه كاله مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل اظهار داشت: باید در قراردادها ارزش واقعی بازیكن لحاظ و سپس بروی فعالیت و عملكردشان قیمت گذارده شود.
نعمت قربانی با ابراز تاسف از وجود قیمت‌های كاذب در بازار نقل و انتقلات والیبال گفت: نباید با پول برخی تیم‌ها دیگر حاضران در لیگ تخریب شوند و با بضاعت اندك تیم خود را ببندند.
وی با تاكید اینكه قراردادهای سنگین باعث نابودی والیبال كشور میشود، بیان داشت: این امر باعث كناره‌گیری برخی از مسئولان از تیم‌داری در لیگ حرفه‌ای كشور می‌شود.
قربانی با اشاره به اینكه اگر تیمی قرار است در لیگ برتر حضور یابد باید از لیگ دسته یك و دو صعود كند، افزود: یكی از تیم‌های حاضر در لیگ برتر آینده بدون هیچ امتیازی و با نظر فدراسیون وارد لیگ برتر شده و تحركات زیادی را با بستن قراردادهای سنگین در بین تیم‌ها ایجاد كرده است.
به هرحال فدراسیون والیبال كه چند سالی است با حرفه‌ای كردن لیگ برتر والیبال كشور روند خوبی را در پیش گرفته باید بیش از گذشته بر چگونگی ورود تیم‌ها و همچنین تعدیل روند هزینه‌های برخی باشگاه‌ها در جذب بازیكن نظارت كامل داشته باشد.
انتظار می‌رود لیگ برتر والیبال سال به سال روند تكاملی خود را طی كرده و نواقص و مشكلات سال گذشته خود را با دیدی وسیع و درس‌آموزی از تجربیات گذشته حل كند.
ما هم امیدواریم تا لیگ برتر آینده لیگی پویا، قدرتمند، پرتحرك و شاخص در منطقه باشد.
-------------------------
گزارش از قربانعلی مسافر
نوشته شده در تاریخ 1390/03/16 توسط رمضان مددی