تبلیغات
مازند اسپرت - شكست 8 ركورد جهانی در انتخابی وزنه‌برداری

فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

مازند اسپرت
ام اسپرت-msport-مازندران اسپرت-اخبار ورزشی مازندران-خبرگزاری ورزش مازندران-نساجی قائمشهر-کاله-راه وصنعت ساری-شموشک-سایپا قائمشهر

در مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی پیشكسوتان رقم خورد؛
شكست 8 ركورد جهانی در انتخابی وزنه‌برداری
مازند اسپرت:مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی پیشكسوتان در حالی به كار خود پایان داد كه هشت ركورد جهانی در انتخابی وزنه‌برداری شكسته شد.

در مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی پیشكسوتان رقم خورد؛
شكست 8 ركورد جهانی در انتخابی وزنه‌برداری
مازند اسپرت:خبرگزاری فارس-مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی پیشكسوتان در حالی به كار خود پایان داد كه هشت ركورد جهانی در انتخابی وزنه‌برداری شكسته شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی با حضور 82 ورزشكار از سراسر كشور برای حضور در مسابقات جهانی 2011 قبرس در سالن شهدای چالوس پایان یافت.
امروز پس از پایان دو روز رقابت 82 پیشكسوت وزنه‌برداری كشورمان در چالوس كه به منظور انتخابی تیم ملی و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان برگزار شد، هشت ركورد جهانی به صورت غیررسمی شكسته شد.
چهره شاخص مسابقات وزنه‌برداری انتخابی تیم ملی پیشكسوتان كاكا مراد قشقایی از كرمانشاه بود كه با مهار وزنه‌های 110 كیلوگرم در یك‌ضرب و 151 كیلوگرم در دو ضرب، دو بار ركورد حركت دو ضرب و دو بار ركورد مجموع وزن 56 كیلوگرم را در رده سنی 55 تا 59 سال، به میزان پنج كیلوگرم جابه‌جا كرد و بر سكوی قهرمانی ایستاد.
علی فارغ دل از مازندران دیگر وزنه‌برداری بود كه رده سنی 45 تا 49 سال و در وزن 62 كیلوگرم با مهار وزنه‌های 96 كیلوگرم در یك ضرب و 116 كیلوگرم در دوضرب، یك كیلوگرم ركورد یك ضرب و دو كیلوكرم ركورد مجموع جهان را ارتقا بخشید.
همچنین در رده سنی 55 تا 59 سال و در وزن 105 كیلوگرم، اردشیر شمس از خوزستان با مهار وزنه 151 كیلوگرم در دوضرب، یك كیلوگرم ركورد جهان را جابه‌جا كرد.
احمدعلی حمزه‌ای از خراسان رضوی هم دیگر وزنه‌برداری بود كه در رده سنی 60 تا 64 سال و در وزن 62 كیلوگرم با مهار وزنه 83 كیلوگرم در یك ضرب، سه كیلوگرم ركورد جهانی این حركت را ارتقا بخشید.
به گزارش فارس، نفرات اول به عضویت تیم ملی درآمده و به مسابقات 2011 قبرس اعزام می‌شوند.
در جاشیه برگزاری مسابقات وزنه برداری انتخابی تیم ملی پیشكشسوتان در چالوس، از 11 پیشكسوت وزنه‌برداری كه طی سال‌های گذشته زحمات زیادی را برای اعتلای این رشته ورزشی متحمل شدند تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم كه با حضور حضور حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و جمعی از مقامات ورزشی شهرستان چالوس برگزار شد، جمشید باری پور (تهران)، فضل الله محمدی (همدان)، محمد حسن عظیمی (قزوین)، علی اصغر صداقت (فارس)، احمد علی حیرانی (سیستان و بلوچستان)، نصرالله دلوی (اصفهان)، شاه كرم كرم زاده (خوزستان)، قاسم غزالیان و محمد نوری (مازندران)، پرویز نیك روش (كرمانشاه) و ابراهیم عظیمیان مقدم (گیلان) پس از خیرمقدمی گویی داراب ریاحی، نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به روی صحنه آمدند و لوح تقدیر و هدایای خود از دست رئیس فدراسیون وزن‌ببرداری دریافت كردند.
در جریان همین مراسم از سید بهرام موسوی مدیرعامل جامعه ورزشی شهرستان چالوس، سید نورالدین حسینی رئیس تربیت بدنی چالوس، وحید كلهر رئیس هیئت وزنه‌برداری این شهرستان، رمضانعلی مرادی، محمود آشوری زاده، محسن صالح پور و احمد رستمی راد از اعضای هیئت رئیسه جامعه ورزشی چالوس با اهدای لوح و هدیه قدردانی شد.
رئیس هیئت وزنه برداری چالوس نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس گفت: 82 ورزشكار در دو روز در سالن شهدای چالوس با هم به رقابت پرداختند.
علی كلهر بیان داشت: در برگزاری این دوره از مسابقات، تربیت بدنی، جامعه ورزش و بازار ساحلی نوشهر نهایت همكاری را داشتند.
وی گفت: وزنه‌برداری چالوس نیز رشد خیلی خوبی داشته است و در حال حاضر در فوق سنگین دارای نماینده‌ای به نام عاشوری‌زاده هستیم كه در آینده از این جوان چالوسی زیاد میشنویم.
نوشته شده در تاریخ 1390/03/22 توسط رمضان مددی