تبلیغات
مازند اسپرت - سلیمی: به مشكلاتم رسیدگی نمی‌كنند، اما از من طلای المپیك می‌خواهند

فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

مازند اسپرت
ام اسپرت-msport-مازندران اسپرت-اخبار ورزشی مازندران-خبرگزاری ورزش مازندران-نساجی قائمشهر-کاله-راه وصنعت ساری-شموشک-سایپا قائمشهر

حتما دلیل دارد كه 20 بار از من تست دوپینگ می‌گیرند
سلیمی: به مشكلاتم رسیدگی نمی‌كنند، اما از من طلای المپیك می‌خواهند
مازند اسپرت: قوی‌ترین مرد جهان گفت: مسئولان از من توقع مدال طلای المپیك دارند، اما آن‌طور كه شایسته است به مشكلاتم رسیدگی نمی‌كنند.

حتما دلیل دارد كه 20 بار از من تست دوپینگ می‌گیرند
سلیمی: به مشكلاتم رسیدگی نمی‌كنند، اما از من طلای المپیك می‌خواهند

مازند اسپرت: به گزارش خبرگزاری فارس-قوی‌ترین مرد جهان گفت: مسئولان از من توقع مدال طلای المپیك دارند، اما آن‌طور كه شایسته است به مشكلاتم رسیدگی نمی‌كنند.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، بهداد سلیمی كه در سال گذشته از سوی فدراسیون جهانی عنوان بهترین وزنه‌بردار جهان را از آن خود كرد این روزها بیشتر از سایر ورزشكاران زیر ذره‌بین مأموران كمیته بین المللی ضد دوپینگ (وادا) قرار دارد.
سلیمی بدون شك شانس اول كسب مدال طلای ورزش ایران در رقابت‌های المپیك 2012 لندن محسوب می‌شود و شاید بی جهت نباشد كه مأموران وادا گاه و بیگاه برای گرفتن تست دوپینگ به سراغش بروند.
برای آگاهی بیشتر از آخرین شرایط قهرمان سنگین وزن وزنه برداری جهان خبرگزاری فارس مصاحبه ای را به سلیمی انجام داده كه اظهارات وی را در زیر می‌خوانیم:

فارس: درست است كه گفته می شود برای بیستمین بار از قوی‌ترین مرد جهان تست دوپینگ گرفته شده؟
بله. پنجشنبه گذشته مسئولان وادا از روسیه به صورت سرزده در تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری حاضر شده و برای بار بیستم از من تست دوپینگ گرفته شد.

فارس: چرا تا اسم دوپینگ می‌آید همه به یاد بهداد سلیمی می‌‌افتند؟
دقیقاً همین طور است. حتماً مأموران وادا برای این كار دلایل خاص خودشان را دارند.

فارس: علت اصلی چیست؟
دلیلش بیشتر همین موضوع مطرح بودن اسم من در میادین بین‌المللی و در سطح وزنه‌برداری جهان است. به همین دلیل بیشتر بر روی من تمركز كرده‌اند تا سایر ملی‌پوشان.

فارس: یكی از ملی‌پوشان دوومیدانی از این موضوع كه تست‌های دوپینگ متعددی از وی گرفته می‌شود، گله‌مند بود. شما از این موضوع ناراحت نیستید؟
هیچ‌گاه برای دادن آزمایش دوپینگ مشكلی نداشته‌ام و همیشه هم آماده هستم. به نظرم گرفتن متعدد آزمایش دوپینگ از ملی پوشان كار بدی نیست.

فارس: اما برخی ورزشكاران گمنام ازاین موضوع سوءاستفاده می‌كنند و با دوپینگ مطرح می‌شوند.
ورزشكار گمنام چون در حدی نیست كه بخواهد ركوردهای خوبی از خودش به جا بگذارد، دوپینگ می‌كند. این ورزشكار اگر در سطح بالایی باشد این كار را هرگز انجام نمی‌دهد.
معتقدم ورزشكاری كه در سطح بالایی قرار دارد، نیازی به این كارها ندارد و طبیعتاً مشكلی هم نباید برای دادن آزمایش دوپینگ داشته باشد. هر ورزشكار یك سطحی دارد و من به شخصه هیچ زمانی برای انجام این كار مشكلی نخواهم داشت.

فارس: شرایط بدنی‌ات چطور است؟ مشكل خاصی نیست؟
خداراشكر در شرایط خوبی به سر می‌برم. چند مرحله اردوی سنگین را در ماهشهر، كرمانشاه و تهران پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر كه تیم ملی جوانان به مسابقات قهرمانی جهان 2011 مالزی اعزام شده اردوهای تیم ملی تعطیل است. با این حال تمریناتم را به صورت سبك دنبال می‌كنم و از شرایط تمرینی به دور نیستم. البته با تعطیلی اردو، بدنم را در سطح آمادگی نسبی نگه‌ داشته‌ام تا با بازگشت ملی پوشان از مالزی و از سرگیری تمرینات، بتوانیم فشار بالای تمرینات را تحمل كنیم.

فارس: از كادرفنی و مجموعه فدراسیون راضی هستی؟
بله از تمام عوامل رضایت دارم. آنها زحمت می‌كشند. هم حسین رضازاده و هم كوروش باقری تمام سعی و تلاش خود را می‌كنند تا هیچ كم و كاستی برای ملی‌پوشان وجود نداشته باشد.

فارس: یكسری از ملی‌پوشان به بهانه اینكه فشار تمرینات زیاد بود، اردوی تیم ملی را در ماهشهر ترك كردند. واقعا فشار تمرینات به گونه ای بود كه باعث جدایی وزنه برداران شود؟
ورزش قهرمانی در هر رشته‌ای سخت است. اردوی ماهشهر دوره‌ای از تمرینات بود كه باید فشار تمریناتمان را بالاتر می‌بردیم. باید آنجا به بدنمان فشار می‌آوردیم تا در اردوهای بعدی بتوانیم ركوردهای بهتری را به ثبت برسانیم. به نظرم كسی كه نتواند چنین فشاری را تحمل كند، طبیعتا نمی‌تواند موفق باشد و تلاشش بیهوده خواهد بود. كسی كه هدف داشته باشد این سختی‌ها را به جان می‌خرد تا بتواند نتیجه بگیرد.

فارس: پس معتقدی فشار زیاد بود اما نه به اندازه‌ای كه موجب ترك اردو شود؟
قبول دارم كه فشار تمرینات علاوه بر گرمای هوا، فشار زیادی را به ملی‌پوشان وارد و آنها را كلافه كرده و آزار می‌داد. با این حال ملی‌پوشانی كه رفتند كار اشتباهی كردند و نباید اردو را ترك می‌كردند.

فارس: یك سال دیگر مسابقات المپیك آغاز می‌شود و شانس اول مدال طلای ورزش ایران بهداد سلیمی به شمار می‌رود. برای رسیدن به این موفقیت چه برنامه‌ای داری؟
ابتدا اجازه دهید در این مورد اعتراضم را نسبت به مسئولان ورزشی اعلام كنم. در حال حاضر همه مردم به من حداقل به عنوان یك مدال آور المپیكی نگاه می‌كنند، اما توقعات با امكاناتی كه در اختیار من قرار دارد، برابری نمی‌كند.
شما در نظر بگیرید كه فدراسیون بودجه محدودی دارد و در حال حاضر به خاطر وزارت شدن ورزش هیچ بودجه‌ای در هیچ فدراسیونی نیست. در حال حاضر 6 ماه است كه در اردو هستم اما تنها دو ماه حقوق گرفته‌ام و آن هم به خاطر كمبود بودجه، حقوق‌هایی اندك.

فارس: البته این موضوع مشكل تمام فدراسیون‌ها است.
قبول دارم. اما این مشكلات نباید به ورزشكار سرایت كند. مسئولان نباید اجازه دهند كه ورزشكاری كه برای حضور موفق در المپیك برنامه‌ریزی می كند به این مشكلات دچار شود.
اكنون مسئولان از من توقع مدال طلای المپیك دارند اما آنطور كه باید به من رسیدگی نمی‌شود تا كمبود و كاستی‌هایم برطرف شود. اگر از من مدال طلا می‌خواهند اول باید آرامش فكری و فراغ بال را به من بدهند.

فارس: گویا می خواستی به وزنه 260 كیلوگرم حمله كنی؟ آیا با این شرایط به ركورد جهان نزدیك می‌شوی؟
255 كیلوگرم را زدم اما به دلیل احتمال مصدومیتم اجازه ندادند وزنه 260 كیلوگرمی را بالای سر ببرم.

فارس: چه زمانی ركورد جهان را می‌زنی؟
این اتفاق در صورت فراهم بودن شرایط در مسابقات جهانی پاریس رخ می‌دهد.

فارس: با این حساب قول مدال طلای المپیك را نمی‌دهی؟
قول دادن سخت است. تمام تلاشم را برای تحقق این مهم انجام می‌دهم اما باز هم تأكید می‌كنم كه باید شرایط فراهم باشد. مسئولان ورزش از جمله سعیدلو و افشارزاده باید این كار را انجام دهند و باید برای مشكلات یك راه حلی پیدا كنند.
مطمئن باشید ورزشكاری كه دغدغه مالی داشته باشد نمی‌تواند با خیال راحت حتی تمرین كند. در حال حاضر قراردادهای لیگی ما نیز ما در حدی نیست كه بخواهیم بدون نگرانی و استرس كار كنیم. قراردادهای پایینی داریم و منبع درآمدهایمان نیز كم است و اگر حقوقی هم كه از طرف فدراسیون و سازمان وجود دارد به ما تزریق نشود، واقعا برایمان مشكل ساز خواهد شد.

فارس: پس با این تفاسیر فوتبالیست‌ها با سقف قرارداد 350 میلیون تومان پول زیادی را دریافت می‌كنند؟ با پیشنهادهای بعضاً میلیاردی كه از سوی آنها ارئه می‌شود ناراحت نیستی؟ چرا كه همه مردم از كشتی، وزنه برداری و حتی تكواندو در المپیك انتظار مدال دارند؟
در مورد فوتبال نظر خاصی نمی‌توانم بگویم.

فارس: یعنی یك فوتبالیست حق دارد تا 350 میلیون تومان بگیرد؟
من رشته‌ام چیز دیگری است، اما یك ورزشكار حق دارد در هر رشته‌ای پول خوب گرفته و تإمین باشد. معتقدم باید این چنین پولی در همه رشته‌های ورزشی وجود داشته باشد و همه ورزشكاران در یك سطح پول یا حقوق بگیرند.
در این مورد باید اولویت بندی لازم صورت گیرد. به قول شما تنها از كشتی، وزنه برداری و تكواندو در المپیك انتظار مدال دارند. پس به همین دلیل باید به جای تبلیغات بر اساس اولویت‌ها روی مدال‌آوران سرمایه گذاری و تمركز كنند.
اگر به ورزش‌های مدال‌آور رسیدگی شود و روی مدال آورها سرمایه گذاری كنیم، قطعا مدال‌های بیشتر و بهتر در میادین معتبر به دست خواهد آمد در غیر این صورت در رشته‌هایی مانند فوتبال و بسكتبال كه خودمان هم می‌دانیم نمی‌توانیم مدال بگیریم.

فارس: برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ برتر وزنه برداری چه تصمیمی گرفتی؟
فعلا در حال مذاكره با 2 تیم لیگ برتری ملی حفاری و كوروش مازندران هستم.

فارس: در این راه بحث مالی تا چه اندازه برایت اهمیت دارد؟
بحث مالی برایم اهمیت زیادی دارد. هر پیشنهاد بهتری داشته باشم برای آن تیم در فصل آینده لیگ وزنه خواهم زد.


فارس: در وزنه برداری قراردادها چه اندازه است؟
سال گذشته با تیم ملی حفاری بهترین قراردادی كه یك وزنه بردار با یك باشگاه لیگ برتری بست را منعقد كرده و 22 میلیون دریافت كردم.

فارس: امسال بیشتر می‌خواهی؟
قطعاً، برای امسال به رقم‌های بیشتری فكر می‌كنم، چراكه در رقابت‌های لیگ در فصل گذشته من نه مدال جهان را داشتم و نه مدال آسیایی، اما با كسب این مدال‌‌ها باید صد در صد رقم بیشتری را برای قراردادم دریافت كنم.

فارس: قصد نداری قراردادت را با حفاری تمدید كنی؟
حفاری پیشنهادش را برای تمدید قرارداد داده است اما هنوز پیشنهاد كوروش مازندران از سوی مدیرعامل این تیم ارائه نشده است.

فارس: لیگ 25 تیر آغاز می‌شود. تا چه زمانی تصمیم‌گیری نهایی را انجام خواهی داد؟
تا چند روز آینده با بررسی شرایط و رقم‌های پیشنهادی، قراردادم را با یكی از این 2 تیم منعقد خواهم كرد.

فارس: اگر وزارت نفت در ورزش فعالیت حرفه ای نداشته باشد، تیم ملی حفاری با مشكلی مواجه نخواهد شد؟
این تیم تا جایی كه مطلع هستم زیر نظر بخش خصوصی است و بخش خصوصی باید برای آنها سرمایه‌گذاری می‌كند.
گفت و گو از محمدرضا حاجی عبدالرزاق
نوشته شده در تاریخ 1390/04/7 توسط رمضان مددی