تبلیغات
مازند اسپرت - لغو جام حبیبی و موحد به نفع کشتی بود یا نه؟

فال حافظ

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

تعبیر خواب

مازند اسپرت
ام اسپرت-msport-مازندران اسپرت-اخبار ورزشی مازندران-خبرگزاری ورزش مازندران-نساجی قائمشهر-کاله-راه وصنعت ساری-شموشک-سایپا قائمشهر

لغو جام حبیبی و موحد به نفع کشتی بود یا نه؟

مازند اسپرت: در ورزشی مثل کشتی قهرمانان زیادی از سرزمین دلاورخیز کشور ایران خود را به جهان کشتی معرفی کرده‌اند و با کسب عناوین مختلف در سطح المپیک، جهان و...

  لغو جام حبیبی و موحد به نفع کشتی بود یا نه؟

مازند اسپرت: به گزارش خبرگزاری ایپنا-در ورزشی مثل کشتی قهرمانان زیادی از سرزمین دلاورخیز کشور ایران خود را به جهان کشتی معرفی کرده‌اند و با کسب عناوین مختلف در سطح المپیک، جهان و...

                                                              

در ورزشی مثل کشتی قهرمانان زیادی از سرزمین دلاورخیز کشور ایران خود را به جهان کشتی معرفی کرده‌اند و با کسب عناوین مختلف در سطح المپیک، جهان و... سکوها را یکی پس از دیگری فتح نمودند و نشان دادند جوانهای شایسته ایرانی هر موقع اراده کنند پیروزی دور از دسترس آنها در هیچ میدانی نخواهد بود.

به همین دلیل مسئولان ورزش و هیات کشتی استان مازندران به پاس قدردانی از افتخار آفرینی‌2 قهرمان مطرح المپیک و جهان این خطه سرسبز یعنی امامعلی حبیبی و عبدالله موحد برگزاری رقابتهای جام بین‌المللی را بنام این 2 اسطوره ورزش کشورمان سال گذشته در شهر قائم‌شهر زادگاه حبیبی در دستور کار قرار دادند و حتی در اولین گام به اعتقاد تمام مهمانان آنها در بحث میزبانی سنگ تمام گذاشتند.

بطور یقین برگزاری اولین دوره جام حبیبی و موحد نه تنها جامعه کشتی و مشتاقان به این رشته را خوشحال کرد بلکه با انجام این کار 2 قهرمان مطرح کشتی جهان و المپیک از اینکه مسئولان فعلی ورزش استانشان توانستند با برگزاری چنین جامی یادی از آنها کرده باشند خوشحال شدند طوری که در طی 2 روز برگزاری این پیکارها در غیاب عبدالله موحد که به دلیل کسالت نتوانست در ایران حضور پیدا کند ولی امامعلی حبیبی که ناظر بر مسابقات بود نهایت لذت را برد و در پایان از تمام مسئولان برگزاری این جام تشکر و قدردانی کرد.

با اضافه شدن جام حبیبی و موحد به تقویم فیلا خوشحالی خانواده ورزش اول کشورمان را بیشتر از گذشته کرد چرا که بعد از جام جهان پهلوان تختی که حدود 3 دهه از برگزاری آن می‌گذرد این دلگرمی را به کشتی‌گیران جوان و شایسته ایرانی داد که برگزاری2 جام فرصت مناسبی برای محک زدن و یکه‌تازی آنها در مقابل مدعیان خارجی خواهد بود.

مثل اولین دوره این جام که کشتی‌گیران جوانی همچون ابراهیم نصیری، میثم نصیری، ایمان محمدیان و سینا غنی‌زاده که جوان بودند در کنار با تجربه‌های چون علی اصغر بذری و فردین معصومی 2 کشتی‌گیر دیگر کشورمان عنوان نخست اوزان مختلف را کسب کردند.

تجربه اولین دوره برگزاری جام حبیبی و موحد مسئولان ورزش و کشتی استان مازندران را مجاب کرد تا برای دومین دوره این پیکارها جوایز بهتری را در نظر بگیرند اما به یکباره در فاصله 2 هفته به شروع این مسابقات مدیرکل تربیت‌بدنی این استان اعلام کرد به دلیل اینکه برای حضور در این جام کمتر از 5 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند برگزاری آن را به زمان دیگری موکول خواهند کرد.

با اعلام لغو این رقابتها فرصت یکه‌تازی برای شماری از کشتی‌گیران جوان و مدعی که در رقابتهای انتخابی تیم‌ملی در حد انتظار ظاهر نشده بودند گرفته شد و اندک امیدی که برای جلب اعتماد مربیان تیم‌ملی داشتند را نیز از دست دادند.

بهانه لغو این مسابقات از سوی مسئولین این بود که اگر به برگزاری رقابتهای جام تختی توجه شود که در گذشته چه قهرمانان مطرحی از سایر کشورها گام به این میدان می‌گذاشتند با ترکیب تیمهای فعلی که طی چند سال اخیر به ایران آمده‌اند قیاس شود به نتیجه خواهیم رسید، بهتر که جام حبیبی و موحد در شرایط فعلی لغو شد! چرا که عدم استقبال تیمهای خارجی از یکطرف و حضور نداشتند کشتی‌گیران شاخص داخلی نیز از طرف دیگر سطح کیفی این رقابتها را به مراتب پائین می‌آورد.

برای برگزاری جام حبیبی و موحد مسئولان ورزش مازندران از ماهها قبل دست به برنامه‌ریزی زدند تا در دومین میزبانی در شهر ساری کم و کاستی وجود نداشته باشد و مهمتر از همه با انجام این رقابتها کمک بهتری به کشتی کشور شود اما ای کاش پیش از این همه تلاش ابتدا زمان مناسبی برای برگزاری این مسابقات طراحی می شد و در ادامه با رایزنی مناسب پای مدعیان خارجی را به این مسابقات باز می کردیم تا جامی که در تقویم فیلا نیز ثبت شده است به این راحتی لغو یا به آینده موکول نشود.

به راستی چه باید کرد تا سطح کیفی و کمی 2 جام بین‌المللی جهان پهلوان غلامرضا تختی به همراه جام حبیبی و موحد در کشورمان مثل خیلی از جامهای خارجی از جمله جام ایوان یارگین در روسیه، زیلکوفسکی در لهستان، جایز بزرگ باکو در آذربایجان و... نیز بالا برود.

بر این اساس بهترین تصمیم این است که مسئولان فدراسیون کشتی، کادرفنی تیم‌ملی کشتی آزاد به همراه شماری از کارشناسان و صاحبنظران بنشینند و با تصمیم‌گیری منطقی زمان برگزاری 2 جام بین‌المللی تختی به همراه حبیبی و موحد را تغییر دهند و برای رونق این مسابقات برنامه ریزی کنند چون در غیر اینصورت با همین شیوه فعلی نه تنها استقبال چندانی از این 2 تورنمنت داخلی کشورمان نخواهد شد بلکه با تمام هزینه‌های که می‌شود پولمان را دور ریختیم و هیچ فایده‌ای هم برای کشتی ایران ندارد.
نوشته شده در تاریخ 1390/05/1 توسط رمضان مددی